O nas

 

FilmBox Arthouse to filmy, które wypada znać. Wiele z nich należy do kanonu 100 najważniejszych arcydzieł światowego kina.

FilmBox Arthouse to miejsce, gdzie  kino rodzi się na oczach widzów: od niemieckiego ekspresjonizmu, radzieckiego socrealizmu poprzez Bunuela i Kurosawę - twórców kina autorskiego, niezwykłą estetykę i obyczajowość filmów chińskiej Piątej i Szóstej Generacji, aż do najnowszych produkcji niezależnych reżyserów z całego świata.

FilmBox Arthouse to wysmakowane dzieła, które zazwyczaj obejrzeć można jedynie na festiwalach filmowych, ale też obrazy klasyków kina: Hitchcocka, Bertolucciego, Felliniego czy Viscontiego.

FilmBox Arthouse to także niezwykłe dokumenty przypominające osoby, które nie mogą zostać zapomniane, oraz filmy krótkometrażowe poruszające najistotniejsze problemy współczesnego świata.

FilmBox Arthouse to jedyny kanał telewizyjny o globalnym zasięgu umożliwiający widzom poznanie twórczości debiutujących, obiecujących reżyserów a także ambitnych, eksperymentalnych oraz niszowych offowych produkcji. Kanał jest dostępny w Cyfrowym Polsacie oraz online w serwisie FilmBox Live (www.filmboxlive.com)